Zmarszczki głębokie i bruzdy

Zarówno zmarszczki utrwalone jak i bruzdy powstają w miejscach o dużej ruchomości. W porównaniu do zmarszczek mimicznych są one trwałymi uszkodzeniami wynikającymi z degeneracji włókien kolagenowych i elastycznych. Nie znikają po zastosowaniu botoxu.

Stanowią ubytek strukturalny i objętościowy skóry, dlatego do ich zmniejszenia niezbędna jest regeneracja skóry lub wypełnienie kwasem hialuronowym.

Najszybszy zabieg to wypełnienie kwasem hialuronowym, często wykonuje się go po zrelaksowaniu danego miejsca botoxem, gdyż te dwa zabiegi mogą uzupełniać swoje działania. Botox wypłyca zmarszczkę i zapobiega szybkiej degradacji wprowadzonego wypełniacza. Kwas hialuronowy uzupełnia zmarszczkę, podnosi zagłębienie.

Często obserwujemy głębokie bruzdy nosowe już u młodych osób, które wynikają z częstego uśmiechania lub szczególnej budowy anatomicznej. Na szczęście zabiegi wypełniania oprócz efektu zmniejszenia bruzdy również nieco usztywniają tą okolicę, przyczyniają się do jej regeneracji. U wielu pacjentek, pomimo upłynięcia podawanego przez producenta czasu utrzymywania preparatu ok. 1 roku, po tym czasie twarz wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem.

Zabiegi regenerujące skórę, które również przyczyniają się do spłycenia zmarszczek i bruzd to peelingi i mezoterapia - trzeba jednak pamiętać, że wykonujemy je w serii ok. 3-5-7 w zależności od potrzeb skóry.


Więcej możesz dowiedzieć się przechodząc do zabiegu:

 

kontakt.jpg