Przebarwienia

Na naszej skórze pod wpływem słońca pojawiają się różnego rodzaju zmiany barwnikowe. Zależą one od pracy melanocytów, komórek produkujących melaninę - ciemny barwnik skóry. Leżą na różnych poziomach - naskórek, skóra właściwa i mieszane skórno-naskórkowe.

Piegi - to uwarunkowane genetycznie, drobne plamki, leżą najczęściej w naskórku i można je rozjaśniać delikatnymi peelingami. Niestety, na krótko, ponieważ wracają po ekspozycji na słońce.

Melasma - ostuda, zmiany występujące u kobiet, układają się charakterystycznie pod nosem, na czole, pod oczami, najczęściej symetrycznie. Ich powstanie jest związane z zaburzeniami hormonalnymi lub stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Złogi melaniny umiejscowione są głęboko, dlatego peelingi powierzchowne nie powodują ich rozjaśnienia, a głębokie mogą nawet czasem zwiększać problem. Jedynym skutecznym sposobem powrotu do jasnej skóry jest Cosmelan lub Dermamelan. To peeling długotrwały, ale nie głęboki - nie tylko usuwa złogi melaniny, także zapobiega tworzeniu nowych. Powinien być stosowany przez długi czas po podstawowej kuracji w celu zapobiegania nawrotom przebarwień.

Przebarwienia pozapalne - powstają w miejscach wyprysków trądzikowych, po uszkodzeniach skóry, są to zmiany mieszane skórno-naskórkowe, jeśli nie znikają po zwykłych peelingach trzeba sięgnąć po Dermamelan.


Więcej możesz dowiedzieć się przechodząc do zabiegu:

 

kontakt.jpg